T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Birimi

Güncelleme Tarihi: 27/11/2018

EVDE BAKIM NEDİR?

Evde Bakım Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi,

uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

AMAÇ:

– Tedavinin takibi

– Tahliller

– Heyet raporlarının yenilenmesi

– Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Evde Bakım Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi… ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Evde bakım hizmeti almak isteyen kişi, 444 38 33 no' lu telefonu arayarak kayıt yaptırabilir. Gölbaşı Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Bakım Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Bakım Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Bakım Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalarımıza diyetisyen desteği sağlanmaktadır.

 

Acil durumlarda lütfen 112 Acil Servis’e başvurunuz!

evds_5.jpgevds_4.jpg
evds_3.jpgevds_2.jpg
evds_1.jpg