T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Gölbaşı Devlet Hastanesinden 2017 Yılı Değerlendirilmesi

Güncelleme Tarihi: 28/12/2017


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başhekimi Dr. Selim KUŞAĞLI, Hastanemiz de 2017 yılı içerisinde birçok yenilikler oldu. Öncelikle hastanemize görüntüleme alanında tarihinde ilk defa Tomografi cihazı kuruldu. Bununla birlikte dijital röntgen cihazı ve ameliyatlarda kullanılmak üzere C kollu Skopi cihazı alındı. Bu yatırımlarla dışarı illere giden hasta sevk oranımız önemli sayıda azaldı. 2017 yılı hastanemiz adına ilklerin yılı oldu. Hastanemize ilk defa Psikiyatri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Nöroloji uzman hekimleri ataması yapıldı. İlçemizin ve Hastanemizin önemli eksiği olan Palyatif Bakım ve Rehabilitasyon servisimiz hizmete girdi. Ayrıca hastanemiz Dijital Hastane sertifikasyon denetimlerini başarı ile geçip HIMSS Stage6  unvanını almaya hak kazanmıştır.

          Hastanemiz de uzman doktorlarımız, Diş, Acil, Evde Bakım ve Diyaliz hekimlerimiz ve diğer tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte 228.808 hastaya tanı tedavi ve yataklı servis hizmeti sunuldu. Bu hizmetleri sunarken hasta ve çalışan güvenliği konularını hep vazgeçilmezimiz kabul ettik. Bütün bu çalışmaları yaparken gece gündüz demeden özveri ile hastalarımıza hizmet veren mesai arkadaşlarıma ve bizden hiçbir zaman desteğini eksik etmeyen ve her zaman ufkumuzu açan İl Sağlık Müdürümüz Sayın Uz.Dr.Erdoğan ÖZ’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

         Gölbaşı Devlet Hastanesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da modern çağın gereklerini taşıyan en kaliteli tıp hizmetini hastalarımıza sunmak ve bunu yaparken de hasta ve çalışan memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmak hedefimiz olacaktır dedi.

        

BASIN İLETİŞİM BİRİM SORUMLUSU

ALİ CEMAL ARSLAN