T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bilgi İşlem Birimi

Güncelleme Tarihi: 21/07/2017

Gölbaşı Devlet Hastanesinde hastalarımıza hizmet vermekte olan tüm birimlerin hızlı, verimli ve hatasız çalışabilmesi, insanımıza en iyi sağlık hizmetinin sunulabilmesi, ayaktan tedavi olan ve yatan hastalar için kayıt sisteminin kurulması amacıyla bilgisayar otomasyonu sistemine 2006 yılında kısmen başlanmış olup  Temmuz 2010 yılında bu yana Tam Otomasyon Sistemine 65 bilgisayarla geçilmiştir. Ocak 2014 tarihinden bu yana 90 bilgisayar ile Kardelen Yazılım HBYS sistemine geçilmiştir.

Hasta otomasyonu sisteminde temel amaç hastane gelirlerinin artırılması ve olabilecek kaçakların önlenmesidir. Hastanemizde otomasyon sistemi sayesinde hastalara verilen hizmetler daha hızlı ve insan hatasını ortadan kaldırması sebebiyle daha güvenilir olmuştur. Hastane kaynakları verimli kullanılmaya başlanmış, gelirler artmış, teknolojik alt yapının gelişmesine vesile olmuştur.
Hastane Bilgi Yönetim Sistemi 3 KardelenYazılım Teknik Destek ekibi ve 26 Veri Hazırlama Personeli, 7 Memur tarafından yürütülmektedir. Hastane servislerinde yatan hasta işlemlerini takip etmekle görevli 5 Veri Hazırlama Personeli bulunmaktadır.